Wspaniały jubileusz Łódzkiego Klubu Oyama Karate NEKO: Kot ma już 30 lat. A to dopiero jego pierwsze życie [ZDJĘCIA]

Uroczysta gala z okazji jubileuszu XXX-lecia naszego klubu odbyła się w niedzielę, 23.10, w sali Centrum Konferencyjno-Bankietowego hotelu Rubin. W ten szczególny dzień, nasze typowe stroje – karategi – zastąpiły marynarki i eleganckie suknie. Gośćmi specjalnymi byli: dyrektor Oyama PFK, Shihan Andrzej Pierzchała (7 Dan) oraz szef Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi, Shihan Dariusz Szulc (5 Dan).

Uroczystość rozpoczęły krótkie przemówienia zaproszonych gości oraz Ojców Założycieli naszego klubu, czyli Sensei Piotra Przybysza i Sensei Jarosława Sztuca.
Następnie prezes Klubu, Sensei Adam Sochan, zaprezentował pokaz zdjęć połączony z prelekcją przybliżającą historię klubu i osiągnięć.
A mamy się czym chwalić. Aktualnie jesteśmy największym i najlepszym klubem karate kontaktowego w Łodzi. Posiadamy 9 sekcji w dzielnicach: Widzew, Śródmieście, Stoki i Górna/Dąbrowa. Nasi zawodnicy ponad 1500 razy stawali na podium startując w zawodach kumite, kata, kobudo i grapplingu, zostając mistrzami i medalistami, walcząc na zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Owocnie współpracujemy z Urzędem Miasta Łodzi oraz Urzędem Marszałkowskim, cyklicznie organizujemy egzaminy, pokazy, szkolenia, zawody, kolonie sportowe. Nieustannie doskonalimy i podnosimy kwalifikacje, ucząc się od najlepszych; mistrzów karate, kickboxingu, instruktorów służb specjalnych. 
Humorystycznym przerywnikiem był mini konkurs, podczas którego wyświetlano zdjęcia poszczególnych Sensei w młodości (zazwyczaj wiek mocno przedszkolny) i należało odgadnąć kto to.
Absolutnym hitem było zdjęcie Sensei Mariusza Tahy (naszego czołowego twardziela), który w dzieciństwie wyglądał niczym urocza dziewczynka. 

W imieniu Oyama Polskiej Federacji Karate Shihan Pierzchała wręczył nam „męskie” upominki, a w imieniu Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi, Shihan Szulc wręczył elegancki pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za wieloletnią przyjaźń i współpracę.
Aktualnie w naszym klubie mamy aż 12 czarnych pasów i wszyscy ich posiadacze otrzymali okolicznościowe pamiątkowe szklane trofea. Nasi mistrzowie to: Piotr Przybysz (4 Dan), Adam Sochan (4 Dan), Jarosław Sztuc (3 Dan), Zuzanna Krajewska (2 Dan), Marcin Sikora (2 Dan), Mariusz Taha (1 Dan), Michał Pęśko (1 Dan), Julia Szreiter (1 Dan), Lidia Janaszewska (1 Dan), Piotr Sztuc (1 Dan), Arkadiusz Poniński (1 Dan), Jarosław Smolarski (1 Dan).
Wyróżniono również czołowych zawodników.
W rankingu zawodników najwięcej razy stających na podium wygrała Klaudia Bartoszek i Adam Sochan Jr., którzy otrzymali imponujące pamiątkowe puchary.
Nagroda specjalna, elegancko i misternie wykonana Brama Tori, dla osoby najbardziej utytułowanej, powędrowała do Sensei Julii Szreiter (m.in. trzykrotna Mistrzyni Europy i Wicemistrzyni Świata).
Szalenie miłą niespodzianką były ekskluzywne albumy ze zdjęciami dla czołowych instruktorów (Sensei Adama, Piotra i Jarka), do których nasi klubowicze wkleili zdjęcia obrazujące wybrane chwile z ich kariery w NEKO, a w których – dodatkowo – było miejsce na pamiątkowe dedykacje od uczestników jubileuszu.
Coś wspaniałego.
Po części oficjalnej rozpoczął się bankiet.
Serdeczne i wesołe rozmowy, wspomnienia z minionych treningów, zawodów, wydarzeń klubowych. Doskonale podsumował to jeden z naszych kolegów (nietrenujący już od 7 lat), który w żołnierskich słowach podsumował: ,,K…, nie widziałem tych ludzi od lat, a jakbym przed chwilą z nimi z treningu wyszedł”. 
I tak naprawdę to WY, członkowie i sympatycy naszego klubu tworzycie NEKO. My instruktorzy tylko wskazujemy drogę, po której już sami kroczycie i odnosicie sukcesy. Wasze zaangażowanie sprawia, że jesteśmy niczym jedna wielka rodzina.
Serdecznie WAM dziękujemy za te wszystkie wspólne lata. OSU!