Poradnik początkującego

Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy z wieloletnim stażem treningowym.

Jak zacząć?

Wystarczy przyjść na zajęcia! Pierwszy trening jest kontrolny, by sprawdzić czy Ci się spodoba karate. Jeśli tak, szczegóły wyjaśni instruktor prowadzący zajęcia (a jeśli nie, nie ponosisz żadnych opłat). Trenując regularnie, do 10. dnia każdego miesiąca należy opłacić składkę członkowską za dany miesiąc (w jej ramach ćwiczący ma prawo do uczestniczenia w zajęciach wszystkich naszych sekcji), a dodatkowo – we wrześniu ubezpieczenie i opłatę rejestracyjną na rzecz Oyama PFK w Krakowie. Raz do roku, także we wrześniu, wypełniamy deklaracje członkowskie (do pobrania na stronie).

Pierwszy trening

Radzimy od razu uczestniczyć w treningu, a nie obserwować go z ławeczki. Rodzice, jeśli tylko mają takie życzenie, mogą oglądać wysiłki swoich dzieci.

Na początek wystarczy strój sportowy. Trenujemy boso. Po pierwszym egzaminie na stopień uczniowski kyu potrzebować będziemy karate-gi, czyli potocznie (choć nieprawidłowo) mówiąc – kimona. W pewnym stopniu zaawansowania dobrze jest także zaopatrzyć się w ochraniacze na stopę/goleń oraz piąstkówki/rękawice.

Na zdjęciu: Julia Szreiter, dziś instruktor i sensei (2 Dan). Julia wywalczyła ponad 20 razy pierwsze miejsce w regionalnych mistrzostwach Polski, zdobywała też nagrody najlepszego zawodnika turnieju. Ponadto w 2016 r. zajęła 1. miejsce w mistrzostwach Europy oraz – w 2018 r. – 1. miejsce w mistrzostwach Polski i 1. – w pucharze Europy. W 2019 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Hiszpanii, wicemistrzyni Polski w knockdown oraz odebrała nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii za rok 2018 i drugiej seniorki roku 2019! Ponadto w 2019 r. w Santiago de Chile wywalczyła wicemistrzostwo świata Kyokushin WKB. W grudniu 2021 r. w Leżajsku rozegrano IV Mistrzostwa Europy Kyokushin WKB, na których po raz trzeci sięgnęła po złoto! Warto się przykładać do treningów!