Ogólnopolskie seminarium szkoleniowe OYAMA PFK w Brennej

Ogólnopolskie Seminarium Federacji Oyama PFK poświęcone doskonaleniu form OYAMA Kobudo Kata odbyło się w w weekend (4-5 stycznia) w Brennej w Beskidzie Śląskim. W szkoleniu udział wzięli szefowie klubów, kierownicy wyszkolenia technicznego, sędziowie oraz uczestnicy kursów Instruktora Sportu i Trenera II klasy OYAMA PFK. W mityngu, któremu przewodniczył Hanshi Jan Dyduch (8 dan), uczestniczyło ponad 130 osób z całego kraju. Nasz klub reprezentowała dziewięcioosobowa ekipa: Piotr Przybysz, Adam Sochan, Marcin Sikora, Zuzanna Krajewska, Lidia Janaszewska, Michał Pęśko, Mariusz Taha, Julia Szreiter i Marcin Szreiter.
Sobotnie zajęcia to stanowiły cztery bloki treningowe i doskonalenie form z bronią: Tonfa Kihon 1-3 i Taizan oraz Bo Kihon 1-2, Tsion i Soki.
W niedzielę przed południem odbyły się warsztaty sędziowskie poświęcone punktowej ocenie Kata, a po południu – zajęcia kursu trenera II klasy w OYAMA karate, gdzie jednym z prelegentów był nasz sensei Piotr. 
Czas wolny uczestnicy poświęcili na międzyklubową integrację, grę w piłkę nożną i siatkową oraz na regenerację korzystając z atrakcji obiektu, w którym odbywało się szkolenie (sauna, basen, siłownia).