Zanim powitamy rok 2020, podsumujmy 2019. Jest się czym chwalić!

Nadchodzi nowy, 2020, rok. Z tego powodu członkom naszego klubu oraz jego sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia. Oby 2020 r. był dla Was równie udany, jak rok 2019 dla NEKO. A rzeczywiście taki był!

Podsumujmy. W odchodzącym roku nasi podopieczni wystartowali w 18 turniejach: krajowych i zagranicznych. Łącznie zdobyli aż 136 medali (złotych 54, srebrnych 46, brązowych 36). Absolutną rekordzistką jest Klaudia Bartoszek, która w 2019 r. zgarnęła aż 15 krążków (złoto 8, srebro, 4, brąz 3).
Istotnym wydarzeniem był także letni międzynarodowy egzamin na stopnie mistrzowskie w Dojo Stara Wieś, po którym nasz klub wzbogacił się aż o 5 czarnych pasów (!).
Organizowaliśmy pokazy, szkolenia, egzaminy, turnieje, a wszystko to w ogromnej mierze dzięki wzorowej współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta Łodzi. Nasi instruktorzy i czołowi zawodnicy podnosili kwalifikacje na seminariach szkoleniowych, a w wakacje (jak już ma to miejsce od wielu lat), wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Łasku i Przemyśla, uczestniczyliśmy w koloniach sportowych nad morzem.
Wisienką na torcie naszego pasma sukcesów mijającego roku było zdobycie przez waleczną Julię Szreiter drugiego miejsca w Pucharze Świata na turnieju w Chile. To dla klubu historyczny sukces.