Seminarium z okazji 15-lecia OYAMA IKF. Nowi sensei z Łodzi odebrali czarne pasy! [ZDJĘCIA]

W sobotę, w hali Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie, odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Międzynarodowego Mityngu Oyama Karate z okazji 15-lecia Oyama IKF.

Szkolenie było adresowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, trenerów, instruktorów, sędziów, osób zaawansowanych oraz kandydatów do udziału w kursach trenerskim i instruktorskim OYAMA PFK. W uroczystej części Seminarium wręczone zostały pasy i certyfikaty mistrzowskie, zdobyte w czasie czerwcowego XVIII Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate w Polsce, w Centrum Europejskim BUDO w Dojo-Starej Wsi. Odebrało je aż pięcioro świeżo upieczonych mistrzów z Łodzi: Lidia Janaszewska, Mariusz Taha, Piotr Sztuc, Arkadiusz Poniński i Michał Pęśko.

Tematem seminarium była standaryzacja i doskonalenie Kihon Kata 1-8. Zajęcia prowadził shihan Andrzej Pierzchała, 7 dan. Szczegóły zmian, wprowadzonych przez zarząd Oyama PFK w uczniowskich formach kata, przekażą na zajęciach instruktorzy. Na stronie zamieścimy także oficjalne filmiki szkoleniowe nakręcone przez kolegów z klubu za miedzą – Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate WASHI. Już teraz możemy zdradzić, że wspomniana standaryzacja spowodowała, że nie ma już dwóch pozycji walki – odrębnej w kata, i w kumite. Od dziś, we wszystkich kata trzymamy zwykłą, wysoką gardę, znaną z ćwiczeń kontaktowych z partnerem.

Na zakończenie Shihan Paweł Pajdak, 6 dan, przeprowadził seminarium sędziowskie.