II Mistrzostwa Europy IKO Nakamura

Trzy medale dla „Neko”

W sobotę 1 czerwca 2024r. w Białymstoku rozegrano 2-nd IKO Nakamura European Karate Championship, w których wystartowało ponad 500 zawodników z blisko 100 klubów kontaktowego karate.
Wśród nich oczywiście nie mogło braknąć reprezentacji Łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko.
Nasz cztery dziewczyny we wspaniałym stylu wywalczyły aż 3 medale.

Złoto – Laura Głowacka, która już w pierwszej walce zdeklasowała rywalkę powodując jej niezdolność do walki (KO) po potężnym kopnięciu frontalnym na korpus. W kolejnej mocnymi kopnięciami na uda zdobyła waza-ari i pomimo szaleńczego ataku rywalki, która bardzo chciała odrobić stratę, Laura już nie oddała prowadzenia. W finale zmierzyła się z bardzo mocna zawodniczką z Tychów, z którą już wcześniej spotykała się podczas finałów mistrzostw Polski. Jednak Laura była niczym rozpędzony pitbull i celne kopnięcie w głowę nie pozostawiło wątpliwości kto wygrywa złoto.

Srebro – Lena Zbróg, która znakomicie się zaprezentowała i dopiero w finale, po zaciętej walce i dogrywce, musiała uznać wyższość zawodniczki z Litwy, plasując się tym samym na drugim miejscu.

Brąz – Oliwia Sosin, znakomitego przygotowania przechodzi jak burza dwie walki eliminacyjne i nagle w niezrozumiały/pechowy sposób przegrywa walkę o wejście do finału, a tym samym pozostał jej pojedynek o trzecie miejsce, wygrany bezdyskusyjnie przez Łodziankę. Oliwia walczyła w najliczniej obsadzonej kategorii i aby wejść na podium musiała stoczyć aż 4 walki.

Najmniej szczęścia miała Daria Rojek, której nie udało się wejść do strefy medalowej. Należy jednak podkreślić, że Daria na tym turnieju, swoją postawą i zaangażowaniem w „drużynę”, dobitnie potwierdziła swoją klasę, nie tylko jako zawodniczka kadry klubu.
Niezwykle ważnym aspektem w przygotowaniach przed turniejem było śniadanie przygotowane przez pana Michała Głowackiego, które dało naszym zawodniczkom + 10 do siły.


Teraz pozostały już tylko egzamin karate oraz ładowanie baterii na wakacjach sportowych w Bułgarii i w Polsce.


Serdecznie gratulujemy.