Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate – 7 medali dla NEKO

20 kwietnia 2024r. w Radomiu rozegrano Otwarte Mistrzostwa Oyama i Kyokushin karate w których wystartowało 513 zawodników z 63 klubów. Zawody rozegrano w formułach kata, kobudo i kumite a całość rozgrano sprawnie na 5 matach.
Organizatorem tej wzorowo przeprowadzonej imprezy był Radomski Klub Sportowy Oyama z Shihan Tomaszem Klimaszewskim (5 dan) na czele.
Emocji było co nie miara, a w efekcie nasza siedmioosobowa reprezentacja wywalczył aż (!) 7 medali (złoto x 2, srebro x 3, brąz x2).

  • Złoto: Oliwia Sosin (kumite), Adrianna Szczepańska (kobudo)
  • Srebro: Laura Głowacka (kumite), Daria Rojek (kumite), Adrianna Szczepańska (kata)
  • Brąz: Lena Zbróg (kumite), Michał Korzeniewski (kumite)

Wszyscy nasi uczestnicy pokazali niesamowitego ducha walki:

  • Oliwia pewnie kroczył po złoto, nie dając szans rywalkom. Identycznie zaczęła swoją rywalizacje Lena, jednak chwila dekoncentracji (lub szczęścia rywalki) wystarczyła, aby przegrać wejście do finału i tym samym pozostała walka o 3 miejsce, oczywiście wygrana bezdyskusyjnie.
  • Laura i Daria dopiero w finale musiały uznać wyższość rywalek, dodajmy, że znacznie cięższych.
  • Adrianna obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni w kobudo, natomiast w kata wywalczyła srebro minimalnie (2:3) przegrywając finał.
  • Dla Michała Korzeniewskiego był to debiut w zawodach rangi Mistrzostw Polski i bardzo ładnie wywalczył brązowy medal pokazując swój ogromny potencjał w kumite.
  • Najmniej szczęścia miał Sensei Michał Pęśko, który przegrał niejednogłośną decyzją w fazie eliminacyjnej, ach po bardzo twardej walce i następnie dogrywce. Dodajmy, że Sensei walczył w najtwardszej formule knockdown, w której staruje wyłącznie elita zawodników kumite.


Niezwykle miłym akcentem podczas ceremonii otwarcia, było odebranie przez Lenę Zbróg imponującego pucharu dla najlepszej JUNIORKI MŁODSZEJ w rankingu za rok 2023 OYAMA PFK, który odebrał z rąk Prezesa Federacji, Hanshi Jana Dyducha (9 dan).
Jesteśmy szalenie dumni ze wszystkich naszych zawodników.


Serdecznie gratulujemy!