Legionowo: Wielki powrót Saszy! Przywieźliśmy sześć medali [ZDJĘCIA]

W sobotę odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Centralno-Północnego Oyama PFK w kumite, w których startowało blisko 250 zawodników z 20 klubów i 4 federacji karate (Oyama, Kyokushin, Enshin i Ashihara).

Do Legionowa przybyły reprezentacje Rzeszowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tarnobrzega, Wasilkowa, Jeleniej Góry, Koła, Wieliczki, Turku, Radomia, Białegostoku, Warszawy, Lublina i Stargardu oraz – oczywiście – 11-osobowa ekipa z Łodzi.

NEKO reprezentowali: Michał Strzebiecki, Katarzyna Strąkowska, Jakub Strąkowski, Hanna Sobczyńska, Kacper Rojek, Zuzanna Kazur, Pola Bernadowska, Lena Ciupińska, Amelia Lorkowska, Aleksandra Zankowska i Michał Korzeniewski.

Po trzyletnim rozstaniu z kumite, w wielkim stylu do gry wróciła Sasza Zankowska, która po ciężkich bojach zdobyła złoty medal. O tym, jak ciężkie i dramatyczne boje to były, najlepiej świadczy walka finałowa Aleksandry (oraz zdjęcie poniżej)… Po regulaminowym czasie pojedynku, sędzia maty ogłosił remis i dogrywkę. Kiedy i ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, zarządzono ważenie. Na wadze okazało się, że obie zawodniczki dzieli różnica zaledwie kilkuset gramów i… dziewczyny znów stanęły do walki. Ostatecznie, jednogłośnym wskazaniem sędziów, zwyciężyła Saszka.

Znakomicie spisał się także Michał Strzebiecki. Zajął wprawdzie trzecie miejsce, ale stoczył najwięcej walk ze wszystkich łodzian i tylko jedną przegrał o włos. Michał, mimo białego pasa, dominował w walkach z paskami kolorowymi, imponując obserwatorom stosowanymi ,,dojrzałymi” technikami (m.in. mawashi tobi geri).

Ale na tym nie koniec. Także inni nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Hania Sobczyńska, Pola Bernadowska i Amelia Lorkowska były drugie, a trzecie miejsce zajęli wspomniany Michał Strzebiecki i Michał Korzeniewski. Pozostali tym razem poza podium.

Organizatorem tych, bardzo dobrze zorganizowanych (jak zawsze), zawodów było Mazowieckie Centrum Oyama Karate pod przewodnictwem Sensei Dariusza Kowalskiego, a współorganizatorem Turkowski Klub Karate z Shihan Włodzimierzem Rygiertem na czele.