Turniej Mazowsza Oyama PFK w kumite. Mamy 14 medali!

W sobotę, 15.04, w hali sportowej w Legionowie odbył się turniej Mazowsza Oyama PFK w Kumite.

W znakomicie zorganizowanej przez sensei Dariusza Kowalskiego imprezie udział wzięło 20 zawodniczek i  zawodników naszego klubu. Przywieźliśmy 14 medali.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dla większości naszych młodych karateków były to pierwsze zawody w życiu. Najwyższy pas reprezentujący Łódź miał kolor…. niebieski. Większość – biały.

Debiutanci z NEKO wywalczyli aż 14 medali: 4 złote (Zuzanna Kazur, Jan Kosiacki, Amelia Lorkowska i Oliwier Zaręba), 6 srebrnych (Antoni Karasiewicz, Pola Bernadowska, Bartosz Ciupiński, Hanna Sobczyńska, Julia Łoboda i Franciszek Kosiacki) oraz 4 brązowe (Lena Ciupińska, Katarzyna Strąkowska, Nikita Yatsun i Polina Yatsun).

Warto podkreślić, że w ,,grupie śmierci” dziewcząt do 30 kg rywalizowały wyłącznie zawodniczki… naszego klubu. Wszystkie spisały się znakomicie. Franek Kosiacki (do 35 kg) w walce półfinałowej pokonał przeciwnika przed czasem – najpierw zapunktował mawashi geri na głowę, później przytkał rywala kopnięciem mae geri i chwilę później zakończył pojedynek potężnym low kickiem.