Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Legionowie: Przywieźliśmy 11 medali. Rewelacyjne Lena, Oliwka, Laura i Daria!

W sobotę, 26 listopada, w Legionowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w kumite, w których wystartowało ponad 230 zawodników z 21 klubów i 4 federacji karate (Oyama, Kyokushin, Enshin i Ashihara).

NEKO reprezentowała rekordowa liczba 21 zawodników, z których 2/3 to debiutanci w turnieju kumite. W efekcie… wracamy aż (!) z 11 medalami. 4 złote (Laura Głowacka, Daria Rojek, Oliwia Sosin, Lena Zbróg), 3 srebrne (Julia Łoboda, Michał Strzebiecki, Katarzyna Strąkowska) i 4 brązowe (Aleksandra Sęk, Hanna Sobczyńska, Kacper Rojek, Franciszek Libertowski).

Organizatorem tych, bardzo dobrze zorganizowanych, zawodów było Mazowieckie Centrum Oyama Karate pod przewodnictwem sensei Dariusza Kowalskiego.

Nasi zawodnicy, jak zawsze, pokazali ogromnego ducha walki i znakomite przygotowanie bojowe. W telegraficznym skrócie: Laura Głowacka rewelacyjne trzy walki i finał wygrany w 20 sekund! Lena Zbróg wspaniale walcząca w kategorii open i w trzech walkach deklasująca rywalki nawet o 30 kg cięższe i, ostatecznie, zdobywająca złoto. Oliwia Sosin, moc i determinacja – trzy walki, które w konsekwencji dają złoto. Daria Rojek w kategorii open (trzy walki). Słuchanie sekundanta (taty) i realizacja założonej taktyki przynoszą bezdyskusyjne złoto. Michał Strzebiecki, istne objawienie sprężystości, zdobywa srebro w swojej kategorii.

Jesteśmy szalenie dumni z wszystkich naszych zawodników. Każdy wykazał ogromne serce do walki. Serdecznie gratulujemy. OSU! Niebawem galeria zdjęć