Ogólnopolski letni egzamin karate [ZDJĘCIA]

W sobotę, 11 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 34 odbył się letni egzamin karate na stopnie szkoleniowe do 1 kyu włącznie, który przeprowadził Dyrektor ds. Szkoleniowych Oyama PFK, Shihan Andrzej Pierzchała (7 dan). Egzamin był połączony ze szkoleniem wyższych kata oraz bo, a udział wzięło, ponad 220 uczestników i sparing partnerów z Gdańska, Koła, Legionowa, Lublina i Łodzi.

Egzamin został podzielony na dwa bloki. W pierwszym zdawali młodsi uczestnicy, prezentując wymagane ciosy i kopnięcia oraz ogólną sprawność fizyczną. Następnie do egzaminu przystąpiła grupa dzieci zaawansowanych, młodzieży i dorosłych. Oprócz technik wymaganych na swój stopień, musieli zaprezentować układy kata oraz kobudo, a pretendenci od 4 kyu wzwyż, musieli również stoczyć wymaganą liczbę walk sparingowych. A warto wspomnieć, że musieli stawiać czoła m.in. Mistrzom Polski i Europy, więc nie było łatwo.
Egzaminator bardzo wysoko ocenił poziom wyszkolenia naszych zawodników i wszyscy otrzymali promocję na swoje stopnie, a najlepsi zdali ze specjalnym wyróżnieniem.
Wyróżnieni:
Miłosz Hermanowicz
Kajetan Hentkowski
Michał Strzebiecki
Amelia Lorkowska
Nikola Opertowska
Eliza Jałowiecka
Anna Hejman
Lena Zbróg
Michał Głowacki
Jurii Kvasow
Amelia Kalstein
Alan Smajdor

Serdecznie dziękujemy naszym gościom i gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Dobra robota! OSU!