Puchar Polski Kyodokyokushin w kumite, grapplingu i kata. NEKO zgarnia 5 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale!

W sobotę, 23.04, w Wiśniowej Górze reprezentacja NEKO wystartowała w Pucharze Polski Kyodokyokushin. Nasi zawodnicy (jak zawsze) spisali się rewelacyjnie zdobywając aż 14 medali: złoto – Katarzyna Strąkowska, Kacper Wasilewski, Iwo Frant (kumite) oraz Adrianna Szczepańska i Zuzanna Kazur (kata), srebro – Antoni Karasiewicz, Jan Dudkiewicz, Natalia Miksa i Adam Sochan (kumite), Iwo Frant (grappling) oraz Julia Kucewicz (kata), brąz – Antoni Karasiewicz (grappling) oraz Natalia i Damian Tomczyk (kata). Jakub Orzechowski, Julia (w kumite) i Antoni Kucewicz, Maja Piwowarska i Zofia Zielińska na czwartym miejscu.

Na uwagę zasługuje pojedynek o złoto Antoniego Karasiewicza, który walczył, jak równy z równym, z zawodnikiem z zielonym pasem (!) i po dwóch dogrywkach (sędziowie nie mogli zdecydować, kto jest lepszy), przegrał dopiero na… wadze – po nierozstrzygniętych dogrywkach o wyniku zadecydowała waga karateków. Dla niektórych sobotnie zawody były niezwykle udanym debiutem turniejowym. Zuzia Kazur, startując w zawodach po raz pierwszy, pewnie zdobyła złoto w konkurencji kata. 

Walki odbywały się w formułach: mma, semi-knockdown, K-1, grappling i kumite.

W TEN WEEKEND W TARNOBRZEGU ODBYWAJĄ SIĘ RÓWNIEŻ XXVII MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KUMITE. O WYNIKACH NASZYCH BĘDZIEMY INFORMOWAĆ