Zimowy egzamin na stopnie uczniowskie kyu [GALERIA ZDJĘĆ]

16 grudnia w SP nr 12 odbył się egzamin karate na stopnie uczniowskie kyu, do którego przystąpiło 126 uczestników. Egzaminował Shihan Andrzej Pierzchała (7 Dan). Dla najmłodszych był to pierwszy krok na drodze karate – egzamin był dla nich wielkim przeżyciem. Dzielnie prezentowali podstawowe ciosy, kopnięcia, pozycje oraz elementy sprawnościowe. Następnie do egzaminu przystąpili bardziej zaawansowani, prezentując techniki o poziomie trudności stosownym do zdawanych stopni. Zimowy egzamin objął jedynie osoby do zdające do 6 kyu, wyższe „paski”, które mają wśród wymagań egzaminacyjnych również sparingi, będą zdawały w sesji wiosenno-letniej.
Egzaminator bardzo wysoko ocenił wyszkolenie naszych podopiecznych czego potwierdzeniem jest wyróżnienie wielu zdających, z których najlepsi mogli zdać na dwa stopnie.
I nie jest zaskoczeniem, że talentem i sprawnością kobiety przewyższają mężczyzn.
Wyróżnieni:
Aurelia Witek, Lena Jędrzejczak, Lena Gamus, Julia Kucewicz, Hanna Sobczyńska, Natalia Miksa, Oliwia Olbińska, Liliana Kaniewska, Julia Łoboda.
Na specjalne wyróżnienie i uznanie Shihan Pierzchały zasłużyły: Laura Głowacka, Daria Rojek i Lena Zbróg
Dziewczyny są aktualnymi medalistkami Mistrzostw Polski i Europy 🥇🥈🥉a ich talent, pracowitość i sumienność na treningach przynosi wymierne efekty.