Koronawirus w Polsce. Termin zamknięcia szkół z powodu pandemii przedłużony! Karate ćwiczymy tylko w domu

W środę, 11.03, aż do odwołania zawieszone zostały zajęcia karate we wszystkich naszych sekcjach. Przyczyną było zarządzenie Urzędu Miasta Łodzi związane z zagrożeniem epidemią koronawirusa, zakazujące szkołom organizowanie wszelkich zajęć pozalekcyjnych.

Prezydent Łodzi napisała: ,,Kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie. Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.

W środę, 11.03, premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję, że zawieszone będą nie tylko zajęcia pozalekcyjne. Rząd postanowił pójść krok dalej i zamknąć wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce aż do Wielkanocy. W czwartek, 9.04, minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, poinformował o zawieszeniu działania szkół do 26 kwietnia. 

Po majówce Dariusz Piontkowski odniósł się na antenie Polskiego Radia do pytań o to, kiedy zostaną otwarte szkoły. Przyznał, że decyzja zostanie podjęta za dwa, trzy tygodnie.
Minister przyznał też, że rząd rozważa otwarcie klas 1-3 w ostatnim miesiącu roku szkolnego. 
– Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1 – 3 – przyznał Piontkowski.

Minister podkreślał jednak, że będzie to skomplikowane pod względem organizacyjnym,
bo  uczniów byłoby trzeba dzielić na mniejsze grupy. 

I, oczywiście, powrót do szkół raczej nie oznacza wznowienia regularnych treningów.

Życzymy wszystkim zdrowia i do zobaczenia w dojo. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.