Kozienice: Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w kumite i kata. Mamy trzy złota, sześć srebrnych i jeden brązowy medal!

Aż dziesięć medali, w tym trzy złote, zdobyła reprezentacja naszego klubu podczas rozegranego w sobotę, 7 grudnia, Otwartego Pucharu Makroregionu Wschodniego w kumite i kata w Kozienicach.

Turniej zorganizował Nadwiślański Klub Sportów Walki ,,Wulkan”.

W konkurencji kata startowało 168 zawodników, w kumite – 249. Reprezentowali kluby z Krakowa, Legionowa, Rzeszowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Jeleniej Góry, Wrocławia, Lublina, Wieliczki, Tarnobrzega, Lublińca, Koła, Białegostoku, Radomia i – oczywiście – z Łodzi (jedenaścioro młodych karateków).

W kata pierwsze miejsce zdobyła Ada Szczepańska, Oliwia Sosin i Marcin Piątkowski stanęli na drugim stopniu podium.

W kumite triumfowali Michał Rabenda i Ada. Oboje stoczyli piękne pojedynki, nie dając szans rywalom. Ada zdobyła złoto po dramatycznej i pięknej walce (w dogrywce, po waza-ari, chwila dekoncentracji wystarczyła, by dostać kopnięcie okrężne w głowę – remis i druga dogrywka). Po jej zakończeniu pochwał nie szczędził nawet jeden z sędziów…

Michalina Olejniczak wygrała dwie walki, w trzeciej – o złoto – uległa mistrzyni Polski (zawodniczka z zielonym pasem (!) wygrała w Kozienicach turniej kumite i kata). Srebro wywalczyli także Hania Głowacka (piękna pierwsza walka wygrana przed czasem), Klaudia Bartoszek i Marcin Piątkowski. Na najniższym stopniu podium stanęła Zosia Zielińska.