Julia zdobywa srebro Pucharu Świata. Łodzianka druga w Santiago de Chile

Reprezentantka naszego klubu, Julia Szreiter, zdobyła w niedzielę, 20.10, srebrny medal w rozegranym na Stadionie Narodowym w Santiago de Chile 2. Pucharze Świata World Kyokushin Budokai.

W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników z Hiszpanii, Algierii, Rumunii, Rosji, Kostaryki, Izraela, Nepalu, Niemiec, Francji, Brazylii, Urugwaju, Ugandy, Filipin, Kazachstanu, Grecji, Ukrainy, Peru, Kolumbii,  Chile i – oczywiście – z Polski.

Na podium stanęła także inna Polka – Kornelia Szczepkowicz, kat 14-16 lat, +50 kg, reprezentująca brzostecki klub Kyokushin Karate.

Od samego początku nie było łatwo. Już w eliminacjach Julia musiała zmierzyć się z zawodniczką ze stopniem mistrzowskim. Wejście do finału – kolejny Dan. Walka, dogrywka, waga i wygrywa Julka. Rywalka ważyła prawie 30 kg więcej (!). W finale, po ciężkim boju Julia uległa Cristine Sepúlveda (4 Dan), prowadzącej własne dojo w Santiago.

Przez ostatnie 5 lat Julia wywalczyła ponad 20 (!) razy pierwsze miejsce w regionalnych mistrzostwach Polski, zdobywała też nagrody najlepszego zawodnika turnieju. Ponadto w 2016 r. zajęła 1. miejsce w mistrzostwach Europy oraz - w 2018 r. - 1. miejsce w mistrzostwach Polski i 1. - w pucharze Europy. W 2019 roku zdobyła już tytuł wicemistrzyni... Hiszpanii, wicemistrzyni Polski w knockdown oraz odebrała nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii za rok 2018!