Julia i Patryk wicemistrzami Polski w kumite! Brązowa Saszka

Julia Szreiter została wicemistrzynią Polski po zaciętej walce – dwie dogrywki i ważenie – z ikoną współczesnego damskiego Oyama Karate w Polsce, sensei Angelą Szulc z Piotrkowa Trybunalskiego.

Julia, Mistrzyni Polski i Europy oraz zdobywczyni Pucharu Europy Oyama PFK, a także wicemistrzyni Hiszpanii w zawodach organizowanych przez World Kyokushin Budokai, po raz pierwszy walczyła w nowej kategorii. Nie ma się czego wstydzić po ciężkiej walce z niedawną uczestniczką TEZUKA Mistrzostw Świata Kyokushin Kaikan Karate w Fukuoce w Japonii.

Aleksandra Zankowska zajęła trzecie miejsce w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w Kumite (Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt), które odbywają się w sobotę i niedzielę w Krakowie. Inne nasze znakomite zawodniczki: Ada Szczepańska, Klaudia Bartoszek i Natalia Marcinkowska tym razem niestety odpadły we wcześniejszej fazie turnieju.

W niedzielę podobną sytuację, jak Julia dzień wcześniej (dwie dogrywki i ważenie), miał Patryk Matczak. Ostatecznie zajął drugie miejsce.

Zobacz także: