Zagraliśmy z Orkiestrą! 27. Finał WOŚP w Łodzi

W niedzielę, 13 stycznia, w całym kraju odbywał się 27. Finał WOŚP. Fundacja tym razem skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy czy echokardiografy.

Z orkiestrą po raz kolejny zagrała ekipa NEKO. Nasi zawodnicy wzięli udział w pokazie, który odbył się jak zwykle w SP nr 34 na Widzewie.

Niestety, w tym roku radość świętowania przyćmił tragiczny incydent w Gdańsku, gdzie podczas ,,światełka do nieba” zaatakowany nożem został prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł.