Julia zdobywczynią Pucharu Europy. Trzy medale łodzian [FILMY]

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 listopada, w Radomiu odbył się Otwarty Puchar Europy OYAMA KARATE.

Wystartowało 320 zawodników z 13 państw w tym z z Kanady i USA. Łącznie reprezentowanych było 48 klubów, w tym 14 zagranicznych i 34 polskie.

W pierwszym dniu imprezy do południa rozgrywana była konkurencja KATA. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się zmagania w konkurencji knockdown. 

W niedzielę od rana startowali zawodnicy w wieku od 10 do 14 roku życia w konkurencji lekki-kontakt. Walki młodych karateków rozgrywane były na 4 matach. Po południu rozpoczęli rywalizację zawodnicy w przedziale wiekowym 14-18 lat w konkurencji semi-knockdown.

Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć silnej ekipy z Łodzi. O medale walczyli Sasza Zankowska, Klaudia Bartoszek i Natalia Marcinkowska, a ze starszych zawodników Arek Poniński (duuuużo starszy) oraz Bartek Jagła i – a jakże – nasza czempionka, Mistrzyni Europy, Julia Szreiter.

Kciuki trzymaliśmy mocno także za naszą nową klubową koleżankę Klaudię Lidak, która w Radomiu reprezentowała macierzysty klub, czyli Radomski Klub Sportowy OYAMA.

Pod wieczór w sobotę Arek był czwarty, a Klaudia po bardzo pięknych walkach uległa dopiero w finale po wyrównanej walce przeciwniczce z Ukrainy.

W niedzielę Klaudia i Sasza zajęły trzecie miejsca. Po południu walczyli Bartek i Julia. Bartek zajął czwarte miejsce, a Julia? Jak to Julia. Mamy Puchar Europy!!!