Mocna ekipa z Łodzi na Ogólnopolskim Seminarium Szkoleniowym Oyama PFK

Rekordowa reprezentacja Łódzkiego Klubu Oyama Karate NEKO stawiła się w weekend w Piotrkowie Trybunalskim na Ogólnopolskim Seminarium Szkoleniowym Oyama PFK. Na szkoleniu adresowanym do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, osób zaawansowanych od 4 kyu wzwyż, a także do kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim, byliśmy w dwudziestkę!

Seminarium odbywało się 13 i 14 października w Hali Sportowej Relax w Piotrkowie. Uczestniczyło w nim blisko 150 instruktorów i zawodników z 38 klubów Oyama karate, w tym m.in. z Norwegii i Rosji.

W pierwszym dniu Shihan Igor Gubaidulin (Rosja) poprowadził szkolenie z zakresu technik knockdown. Nauka obejmowała metodykę szkolenia bojowego, technik kontrujących i wyprzedzających atak oponenta, a także innowacyjne techniki rzutów, podcięć i przechwytów wykorzystywanych w nowoczesnej walce sportowej w kontaktowym karate. Na zakończenie szefowie klubów i instruktorzy odbyli szkolenie z zakresu wprowadzenia przepisów RODO.

Dzień drugi poświęcono na naukę i doskonalenie nowych form kumite no kata: 1, 2  prowadzonych przez Shihan Andrzeja Pierzchałę (Kraków) oraz 3 – prowadzonego przez Shihan Andrzeja Tomiałowicza (Lubsko). Jak zawsze wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni oraz – co najważniejsze – bogatsi o nowe doświadczenia…
OSU!