Elwira zdobywa Malbork! Trzecie miejsce zawodniczki NEKO w triathlonie

Blisko 1400 zawodniczek i zawodników wystartowało w weekend w XVII edycji zawodów Castle Triathlon Malbork. To, jak mówią organizatorzy, rekord frekwencji.

W zawodach na pełnym dystansie Iron Man (226 km – 3.8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42.195 km biegu) trzecie miejsce wywalczyła łodzianka, sempai Elwira Olejniczak. Na tym nie koniec sukcesów –  2. miejsce w biegu dzieci Malbork Kids zajął jej syn, Nataniel, również uprawiający karate w naszym klubie.

Zmagania z przeciwnikami, ale i z samą sobą (problemy z nogą), Elwira rozpoczęła w niedzielę o godz. 6 rano kończąc morderczy wyścig po 15 godzinach 1 minucie i 23 sekundach!

Etap pływacki zawodów odbył się w rzece Nogat, która przepływa u stóp Zamku Krzyżackiego. Następnie zawodnicy mieli do pokonania najszybszą w Polsce trasę kolarską, przebiegającą przez malownicze tereny Żuław Wiślanych. Na koniec pobiegli przez tereny Muzeum Zamkowego, między innymi dawną fosą gotyckiej twierdzy, która jest największą budowlą ceglaną na świecie.

2 thoughts on “Elwira zdobywa Malbork! Trzecie miejsce zawodniczki NEKO w triathlonie

  1. 15 godzin wysiłku,… niesamowite. Mięśnie bolą od samego wyobrażenia sobie takiej mordęgi 🙂

Komentarze są wyłączone.