Zagraliśmy z Orkiestrą! 27. Finał WOŚP w Łodzi

W niedzielę, 13 stycznia, w całym kraju odbywał się 27. Finał WOŚP. Fundacja tym razem skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy czy echokardiografy.

Z orkiestrą po raz kolejny zagrała ekipa NEKO. Nasi zawodnicy wzięli udział w pokazie, który odbył się jak zwykle w SP nr 34 na Widzewie.

Niestety, w tym roku radość świętowania przyćmił tragiczny incydent w Gdańsku, gdzie podczas ,,światełka do nieba” zaatakowany nożem został prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *