Poradnik początkującego

Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy z wieloletnim stażem treningowym.

Jak zacząć?

Wystarczy przyjść na zajęcia! W pierwszych dwóch treningach uczestniczysz na prawach gościa – nie ponosisz żadnych opłat – przychodzisz i trenujesz.
Jeśli się spodoba, do 10. dnia każdego miesiąca należy opłacić składkę członkowską za dany miesiąc (w jej ramach ćwiczący ma prawo do uczestniczenia w zajęciach wszystkich naszych sekcji), a dodatkowo – we wrześniu ubezpieczenie i opłatę rejestracyjną na rzecz Oyama PFK w Krakowie. Raz do roku, także we wrześniu, wypełniamy deklaracje członkowskie (do pobrania na stronie).

Pierwszy trening

Radzimy od razu uczestniczyć w treningu, a nie obserwować go z ławeczki. Rodzice, jeśli tylko mają takie życzenie, mogą oglądać wysiłki swoich dzieci (oczywiście dopiero po tym, jak uporamy się z epidemią SARS-CoV-2).

Na początek wystarczy strój sportowy. Trenujemy boso. Po pierwszym egzaminie na stopień uczniowski kyu potrzebować będziemy karate-gi, czyli potocznie (choć nieprawidłowo) mówiąc – kimona. W pewnym stopniu zaawansowania dobrze jest także zaopatrzyć się w ochraniacze na stopę/goleń oraz piąstkówki/rękawice.

Na zdjęciu: Julia Szreiter, dziś instruktor i sensei (1 Dan). Julia wywalczyła ponad 20 razy pierwsze miejsce w regionalnych mistrzostwach Polski, zdobywała też nagrody najlepszego zawodnika turnieju. Ponadto w 2016 r. zajęła 1. miejsce w mistrzostwach Europy oraz – w 2018 r. – 1. miejsce w mistrzostwach Polski i 1. – w pucharze Europy. W 2019 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Hiszpanii, wicemistrzyni Polski w knockdown oraz odebrała nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii za rok 2018 i drugiej seniorki roku 2019! Ponadto w 2019 r. w Santiago de Chile wywalczyła wicemistrzostwo świata Kyokushin WKB. W grudniu 2021 r. w Leżajsku rozegrano IV Mistrzostwa Europy Kyokushin WKB, na których po raz trzeci sięgnęła po złoto! Warto się przykładać do treningów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.