PILNE: Koronawirus w Polsce. Odwołane treningi karate!

W środę, 11.03, aż do odwołania zawieszone zostały zajęcia karate we wszystkich naszych sekcjach. Przyczyną jest zarządzenie Urzędu Miasta Łodzi związane z potencjalnym zagrożeniem epidemią koronawirusa, zakazujące szkołom organizowanie wszelkich zajęć pozalekcyjnych.

Prezydent Łodzi napisała we wtorek: ,,Kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie. Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.

W środę rano premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję, że zawieszone będą nie tylko zajęcia pozalekcyjne. Rząd postanowił pójść krok dalej i zamknąć wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce aż do Wielkanocy. Niestety, jest wielce prawdopodobne, że ten termin zostanie jeszcze przesunięty.

Życzymy wszystkim zdrowia i do zobaczenia na treningach. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *