Julia trzecia podczas ME i Pucharu Europy Kyokushin WKB w Dębicy [TRANSMISJA]

Sprawdź ,,drabinki":

Aż 625 zawodników z 21 państw startowało w weekend (24-25.11) w 2. Mistrzostwach Europy Open, ME Wagowych Kobiet, U-22 i Pucharze Europy organizacji World Kyokushin Budokai (WKB).

Łódzki Klub Oyama Karate NEKO reprezentowali: Julia Szreiter, Michał Pęśko, Patryk Matczak i Bartek Jagła. W barwach macierzystego Radomskiego Klubu Sportowego Oyama startowała nasza klubowa koleżanka, Klaudia Lidak.

W sobotę, Julia, po zaciętej walce (dogrywka i ważenie), pokonała Polkę, Monikę Poczwardowską (1 Dan), a Michał w pięknym stylu rozniósł Turka, Meliha Erdema.

Klaudia wygrała z Ukrainką, Oleną Kapkan.

Patryk i Bartek musieli uznać wyższość rywali – karateków z Łotwy. Patryk przegrał walkę z Tomassem Krampužsem, a Bartek – z Kirilsem Stecsem.

W niedzielę Michał przegrał pierwszą walkę z Pawłem Siwcem i o trzecie miejsce rywalizował z Ukraińcem, Oleksandrem Pavluchenko. Niestety, po zaciętej walce przegrał, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Julia, po dogrywce, przegrała półfinał z Polką, Ewą Tracz, ale w walce o trzecie miejsce nie dała szans Angelice Rożek.

Z kolei Klaudia w walce o trzecie miejsce pokonała Turczynkę, Nazlı Tunalı.

W 2. Mistrzostwach Europy Open, ME Wagowych Kobiet, U-22 i Pucharze Europy organizacji World Kyokushin Budokai (WKB) startują karatecy reprezentujący Białoruś, Czechy, Grecję, Gruzję, Hiszpanię, Iran, Kazachstan, Łotwę, Mongolię, Niemcy, Rosję, Rumunię, Słowację, Szwajcarię, Szwecję, Turkmenistan, Tunezję, Turcję, Ukrainę, Węgry i Polskę z takich miejscowości jak: Moryń, Andrychów, Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Brzostek, Chełmża, Częstochowa, Dębica, Ełk, Gorzyce, Góra Kalwaria, Inowrocław, Jelenia Góra, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Lubliniec, Leżajsk, Łódź, Medyka, Niepołomice, Nowa Sarzyna, Opole, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Radom, Radomsko, Rzeszów, Rudnik nad Sanem, Tarnobrzeg, Wadowice,  Warszawa, Włocławek, Wrocław Wyszki, Zator, Zielonka i Zielona Góra.